Skip to the content

Choose date Choose date

News

HAITI - wyspa cierpienia i nadziei

HAITI - wyspa cierpienia i nadziei

Event date: 5/4/2012

Zgromadzenie Ducha Świętego od szeregu lat usiłuje nieść pomoc, za pośrednictwem swych misjonarzy, osobom potrzebującym w różnych krajach na wielu kontynentach. Czyni to, proponując mieszkańcom Bydgoszczy i regionu zabawę, radość i pożyteczne spędzenie czasu przez organizację dorocznego festynu misyjnego, w dzień Zesłania Ducha Świętego, którego gwiazdą koncertu finałowego w tym roku będzie Pani Alicja Majewska wraz z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem. Ofiary napływające z racji udziału w loterii fantowej bądź z tytułu bezpośrednich darów serca, przekazywane są na wsparcie konkretnego i jasno określonego celu. 

Tegoroczne przedsięwzięcie, przypadające 27 maja, powraca swym zamysłem na Haiti, które przed dwoma laty doświadczone zostało gigantycznym trzęsieniem ziemi, ogromnymi zniszczeniami i niewyobrażalną skalą śmierci oraz cierpienia. Dzisiaj, wielu z nas już o tym zapomniało. Nie wiemy i nie dostrzegamy setek tysięcy ofiar żyjących w prowizorycznych obozach, pod gołym niebem i bez dostępu do - absolutnie podstawowych - możliwości i środków pozwalających na minimum godnego życia. Jako organizatorzy akcji pomocy pod hasłem „Haiti – wyspa cierpienia i nadziei”, pragniemy poprzez naszych misjonarzy uczynić wszystko, aby pomóc dzieciom – sierotom żyjącym pod ich opieką.
 
Podziękowanie od Fundacji L'Arche

Podziękowanie od Fundacji L'Arche Jerzemu Donimirskiemu za pomoc w organizacji charytatywnego Krukowskiego Balu na Nowy Rok

Jerzy Donimirski w artykule o polskich królach hotelarstwa

Jerzy Dominirski  w artykule Bloomberg Businessweek  o znaczących postaciach hotelarstwa w Polsce

NewsLink
Podziękowanie od Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej

Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej składa serdeczne podziękowania za wieloletnią współpracę Jerzemu Donimirskiemu...

Konkurs Papieski, podziękowanie

W IX Edycji Konkursu Papieskiego wzięło udział ponad 5 tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Pan na zamku 7/18/2013
Pan na zamku

Minęły już czasy panów na rezydencjach, właściciel zamku nie może już żyć jak na samotnej wyspie i na pilota opuszczać mostu zwodzonego. Te czasy już odeszły. Dziś zamki, nawet w rękach prywatnych, muszą być dostępne dla szerszej publiczności – mówią współcześni właściciele średniowiecznych zamków.

Kuchnia Nowej Zelandii w Restauracji Gródek

Kuchnia Nowej Zelandii. Spotkanie z Iloną Zdziech. Podczas spotkania będzie można spróbować kilku nowozelandzkich specjałów oraz zaopatrzyć się w smaki z Antypodów.

Filantrop Krakowa A.D.2012

10 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się uroczyste nadanie przez Prezydenta Miasta Krakowa tytułu Filantropa Krakowa a.d. 2012. Jedną z 3 docenionych osób, pod względem dobroczynności, został Jerzy Donimirski.

Najlepsze hotele w Polsce – Michelin ocenił nie tylko restauracje

Red Guide Main Cities of Europe 2013, which awarded the first Michelin star in Poland to the Atelier Amaro restaurant, describes and analyses not only restaurants but also hotels in the whole of Europe. 39 hotels from Krakow and Warsaw made the listing.

Koncert charytatywny na rzecz zwierząt

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Nowa Prowincja oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert charytatywny "Granie na Szczekanie"

Hotel Gródek i BMW 520d GT

"Hotel Gródek i BMW 520d GT" artykuł na stronie: www.turystyka-motoryzacyjna.pl

 1 of 13  /en/news?NewsID=4119&NewsListPage=2 /en/news?NewsID=4119&NewsListPage=13
 

Hotel Kościuszko

ul. Papiernicza 3
31-221 Kraków, Polska
tel. +48 12 614 14 41
fax: +48 12 378 99 31
e-mail:
kosciuszko@donimirski.com

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings.

OK, close