POMOC DLA
UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Hotel Kościuszko

Hotel z 21 pokojami i restauracją mieści się w polskim dworze z XVIII w. Po generalnym remoncie i adaptacji w 2008 r. oferuje pięciogwiazdkowy standard. Położony jest w 4-hektarowym zespole parkowo-dworskim odległym 3,5 km od Starego Miasta. To tutaj w roku 1794 kwaterował generał Tadeusz Kościuszko. Położenie hotelu sprzyja gościom podróżującym autem, mogą je zostawić na bezpiecznym parkingu, a na zwiedzanie Starego Miasta dojechać tramwajem. Podróżujący samolotem już w kilkanaście minut dotrą na lotnisko. Zainteresowanym polecamy emocje w hotelowym „Casino Poland”, albo krajoznawczą wycieczkę do pobliskiego zamku z XIV w. w Korzkwi i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pokój dwuosobowy standard

Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dla dwóch osób składający się z pokoju głównego połączonego z przedsionkiem oraz łazienki z prysznicem lub wanną. Każdy pokój wyposażony jest w zestaw do parzenia kawy i herbaty, telewizor oraz minibar. W pokoju może być jedno dwuosobowe łóżko lub dwa łóżka jednoosobowe. Zapewniono też sejf na kosztowności. W łazience są podstawowe kosmetyki oraz suszarka do włosów. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju w wybranej aranżacji po wcześniejszym potwierdzeniu z recepcją.
Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dwuosobowy standard
Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój dwuosobowy deluxe
Pokój dwuosobowy deluxe
Hotel Kościuszko - Pokoje - Apartament
Apartament
Hotel Kościuszko - Pokoje - Pokój jednoosobowy standard
Pokój jednoosobowy standard

Restauracja Dwór Kościuszko

Hotel Kościuszko - Restauracja - Restauracja Dwór Kościuszko
Restauracja i kawiarnia Kościuszko to miejsce gdzie spotykają się rodzinna atmosfera i tradycyjne smaki. Nasz Szef kuchni – ekspert w swojej dziedzinie, proponuje wyborne specjały tradycyjnej kuchni. Restauracja to nie tylko część oranżeryjna. W okresie letnim goście mogą przejść na ogródek, na którym mają możliwość delektować się wybornymi winami pochodzącymi z polskich mierzęcińskich winnic, oraz z prężnie działających włoskich winnic Suwerennego Zakonu Maltańskiego.

Historia

Hotel Kościuszko - Historia
Ponad dwieście lat temu Dworek Białoprądnicki i otaczające go zabudowania, w tym Dwór Kościuszko, należące do biskupa krakowskiego znajdowały się poza Krakowem, w miejscowości Prądnik. Właśnie tutaj gromadziło się wojsko powstańcze przed bitwą pod Racławicami, a Tadeusz Kościuszko spędził noc w budynku nazywanym „Zajazd Kościuszkowski”. Bitwa pod Racławicami okazała się zwycięską, a obraz Matejki upamiętniający to wydarzenia, znajduje się w muzeum w Sukiennicach na Rynku Głównym w Krakowie.

Wernisaże

Hotel Kościuszko - Atrakcje - Wernisaże
Rodzina Donimirskich od zawsze łączy działalność hotelarską z mecenatem kultury i sztuki. Co kwartał zapraszamy na spotkania z wyjątkowymi artystami uprawiającymi różne gałęzie sztuki.

Zamek Korzkiew

Hotel Kościuszko - Uczta
Zapraszamy na pobyt całodobowy grupy nie większe niż 10 osób, a większe grupy na okolicznościowe przyjęcia na zamku w małej miejscowości na ustroniu tuż pod Krakowem. Zamek Korzkiew oferuje całorocznie dostępną rezydencję mieszkalną oraz zaprasza amatorów kameralnych kolacji w średniowiecznych salach! Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku turniejów rycerskich dziś zaprasza każdego w swoje XIV-wieczne progi. Rezerwacja i wynajem rezydencji mieszkalnej: zanocuj@zamek.com.pl. Rezerwacja “Kolacji na Zamku” lub rezerwacja sali: kolacjanazamku@zamek.com.pl

Album

Przedstawiamy Państwu katalog prezentujący jeszcze więcej informacji dotyczących Hotelu Kościuszko. Mamy nadzieję, że znajda w nim Państwo wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy do czytania!

Hotel Kościuszko - Album