POMOC DLA
UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Hotel Polski
w centrum Krakowa

Hotel Polski Pod Białym Orłem to średniej wielkości hotel, który znajduje się w samym sercu Krakowa. Hotel jest zlokalizowany na rogu ulic Floriańskiej i Pijarskiej, przed średniowiecznymi murami obronnymi, na których prezentują swoje obrazy krakowscy malarze. Naszym sąsiadem jest Muzeum Czartoryskich, w którym znajduje się słynna Dama z Gronostajem Leonarda da Vinci. Hotel jest jednym z najstarszych w Krakowie. Od prawie 200 lat oferuje noclegi dla przyjezdnych. Każdy pokój ma swój niepowtarzalny charakter, podkreślony przez indywidualną aranżację wnętrza. Mimo tego, że Hotel Polski znajduje się na Starym Mieście, gdzie jest zabroniony wjazd samochodem, zapewniamy Gościom parking przy sąsiedniej ulicy w specjalnej cenie. Nasi Goście też nie muszą się martwić o organizację czasu wolnego w Krakowie, gdyż recepcja hotelowa całodobowo służy pomocą.

Pokój dwuosobowy standard

Hotel Polski - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dla dwóch osób składający się z pokoju głównego połączonego z przedsionkiem oraz łazienki z prysznicem lub wanną. Każdy pokój wyposażony jest w zestaw do parzenia kawy i herbaty, telewizor oraz minibar. W pokoju może być jedno dwuosobowe łóżko lub dwa łóżka jednoosobowe. Zapewniono też sejf na kosztowności. W łazience są podstawowe kosmetyki oraz suszarka do włosów. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju w wybranej aranżacji po wcześniejszym potwierdzeniu z recepcją.
Hotel Polski - Pokoje - Pokój dwuosobowy standard
Pokój dwuosobowy standard
Hotel Polski - Pokoje - Pokój dwuosobowy superior
Pokój dwuosobowy superior
Hotel Polski - Pokoje - Pokój dwuosobowy Deluxe
Pokój dwuosobowy Deluxe
Hotel Polski - Pokoje - Apartament Książęcy
Apartament Książęcy
Hotel Polski - Pokoje - Pokój jednoosobowy standard
Pokój jednoosobowy standard

Restauracja Pijarska 17

Hotel Polski - Restauracja - Restauracja Pijarska 17
W naszej restauracji serwujemy polskie dania oparte na domowych recepturach i polskich produktach. Poza polską kuchnią, polecamy Państwu oryginalne wina, które sprowadzamy z rodzinnych winnic polskich, włoskich i węgierskich. Zachęcamy do kontaktu z nami - przedstawimy ofertę, zaproponujemy rozwiązania, doradzimy!

Przyjęcia okolicznościowe

Hotel Polski - Przyjęcia okolicznościowe
Każde spotkanie w gronie rodzinnym, przyjaciół czy współpracowników, zorganizowane w tak niezwykłym miejscu, na długo pozostanie w pamięci ucztujących. W naszej restauracji serwujemy polskie dania oparte na domowych recepturach i polskich produktach. Poza polską kuchnią, polecamy Państwu oryginalne wina, które sprowadzamy z rodzinnych winnic polskich, włoskich i węgierskich. Zachęcamy do kontaktu z nami - przedstawimy ofertę, zaproponujemy rozwiązania, doradzimy! restauracja@pijarska17.com

Historia

Hotel Polski - Historia
Hotel Polski Pod Białym Orłem to jeden z najstarszych hoteli w Krakowie. Już w XVIII wieku wspominano o kamienicy w pobliżu Bramy Floriańskiej, która miała pełnić funkcję zajazu o nazwie "Pod Białym Orłem". W 1913 roku jej właścicielem został Książę Adam Ludwik Czartoryski. To on zmodernizował ten i sąsiadujący z nim obiekt, tworząc tym samym Hotel Polski. Wnętrza hotelu zdobią reprodukcje dzieł należących do zbiorów Muzeum XX. Czartoryskich.

Konferencje

Konferencje

Na najwyższej kondygnacji hotelu znajduje się nowoczesne Centrum Konferencyjne, doskonałe do organizacji szkoleń, sympozjów, konferencji czy prezentacji. Organizacja tego typu spotkania w zabytkowej kamienicy, w pięknym otoczeniu architektury Starego Miasta, z pewnością podniesie rangę wydarzenia. Oferujemy dwie nowoczesne sale konferencyjne, w których można zorganizować event dla łącznie 150 osób.Sale standardowo wyposażone są w ekrany projekcyjne, flipchart, rzutnik folii i multimedialny, odtwarzacz dvd oraz profesjonalny system nagłośnienia.

Barbakan i plac Jana Matejki

Hotel Polski - Atrakcje - Barbakan i plac Jana Matejki
W bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Polskiego Pod Białym Orłem znajduje się plac Jana Matejki. Głównym elementem placu jest pomnik Grunwaldzki, który został wzniesiony w 500. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem. Przed pomnikiem znajduje się marmurowa płyta Grobu Nieznanego Żołnierza. Naprzeciwko placu Matejki znajduje się Barbakan - XV-wieczny bastion obronny, który nigdy nie został zdobyty szturmem. Dziś Barbakan w Krakowie stanowi oddział Muzeum Historycznego.

Zamek Korzkiew

Hotel Polski - Uczta
Zapraszamy na pobyt całodobowy grupy nie większe niż 10 osób, a większe grupy na okolicznościowe przyjęcia na zamku w małej miejscowości na ustroniu tuż pod Krakowem. Zamek Korzkiew oferuje całorocznie dostępną rezydencję mieszkalną oraz zaprasza amatorów kameralnych kolacji w średniowiecznych salach! Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku turniejów rycerskich dziś zaprasza każdego w swoje XIV-wieczne progi. Rezerwacja i wynajem rezydencji mieszkalnej: zanocuj@zamek.com.pl. Rezerwacja “Kolacji na Zamku” lub rezerwacja sali: kolacjanazamku@zamek.com.pl

Album

Przedstawiamy Państwu katalog prezentujący jeszcze więcej informacji dotyczących Hotelu Polskiego Pod Białym Orłem. Mamy nadzieję, że znajda w nim Państwo wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy do czytania!

Hotel Polski - Album