POMOC DLA
UCHODŹCÓW Z UKRAINY

Zamek Korzkiew

365 dni w roku jest do wynajęcia dla Państwa XIV-wieczna rezydencja. Zamek w Korzkwi jest położony zaledwie 13 km od krakowskiego Rynku. To oferta dla grona przyjaciół bądź rodziny. 10 osób przyjmą cztery komnaty z kominkami, każda z łazienką, a salonik, jadalnia i kuchnia dopełniają tę rezydencję, która mieści się w wieży i budynku bramnym zamku. Ganki na murach pełnią funkcję balkonu, a taras na wieży oferuje widok na Tatry. Zapewniamy wyżywienie tylko na żądanie. Atrakcją może być przyjęcie na zamku przy świecach i płonącym kominku, a w razie pogody biesiada na dziedzińcu z winami z włoskiego zamku Tagliolo di Ovada.

Rezydencja

Zamek Korzkiew - Oferta - Rezydencja
Zamek w Korzkwi jest położony zaledwie 13 km od krakowskiego Rynku. To oferta dla grona przyjaciół bądź rodziny. 10 osób przyjmą cztery komnaty z kominkami, każda z łazienką, a salonik, jadalnia i kuchnia dopełniają tę rezydencję, która mieści się w wieży i budynku bramnym zamku. Atrakcją może być przyjęcie na zamku przy świecach i płonącym kominku, a w razie pogody biesiada na dziedzińcu z winami z włoskiego zamku Tagliolo di Ovada. Dojazd i parkowanie pod samym zamkiem. Na jogging czy spacer, także z psem zapraszamy do parku i lasu.

Historia

Zamek Korzkiew - Historia
Około 1352 r. rycerz Jan Syrokomla, na litej skale wapiennej, rozpoczął budowę gotyckiej wieży mieszkalnej, będącej najstarszą częścią zamku Korzkiew. Obronny charakter zamku nie jest obecnie czytelny, ale wystarczy wyobrazić sobie trzęsawisko na miejscu niżej położonego parku, by zrozumieć wybór tej lokalizacji. Na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie zmieniał swoich właścicieli. Pod koniec lat 60 XX w. przeprowadzono badania architektoniczne. Obecne wysiłki renowacyjne podjęte przez Jerzego Donimirskiego prowadzone są w oparciu o historyczno-architektoniczne prace zespołu Waldemara Niewaldy

Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela z XVII w.

Zamek Korzkiew - Atrakcje - Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela z XVII w.
Świątynię ufundował Aleksander Ługowski herbu Lubicz, ówczesny właściciel Korzkwi. Budowa trwała 10 lat i ukończono ją w roku 1630. Nowy, murowany kościół zlokalizowano w pobliżu, lecz najprawdopodobniej nieco powyżej wcześniejszego kościoła drewnianego. Obiekt odnowiony w 1858 roku po pożarze dachu i wieży. Budynek o cechach manierystycznych, murowany, oszkarpowany, orientowany, jednonawowy z prezbiterium zamkniętym półkolistą apsydą. W fasadzie wieża, w górnej części ośmioboczna.

Zamek Korzkiew

Zamek Korzkiew - Uczta
Zapraszamy na pobyt całodobowy grupy nie większe niż 10 osób, a większe grupy na okolicznościowe przyjęcia na zamku w małej miejscowości na ustroniu tuż pod Krakowem. Zamek Korzkiew oferuje całorocznie dostępną rezydencję mieszkalną oraz zaprasza amatorów kameralnych kolacji w średniowiecznych salach! Zamek Korzkiew – niegdyś miejsce pełne barwnych biesiad i dźwięku turniejów rycerskich dziś zaprasza każdego w swoje XIV-wieczne progi. Rezerwacja i wynajem rezydencji mieszkalnej: zanocuj@zamek.com.pl. Rezerwacja “Kolacji na Zamku” lub rezerwacja sali: kolacjanazamku@zamek.com.pl

Album

Przedstawiamy Państwu katalog prezentujący jeszcze więcej informacji dotyczących Zamku Korzkiew. Mamy nadzieję, że znajda w nim Państwo wszystkie potrzebne informacje. Zachęcamy do czytania!

Zamek Korzkiew - Album